Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna obejmuje:
  • Terapia wad wymowy:
    • Seplenienia – nieprawidłowej realizacji głosek ś, ź, ć, dź / s, z, c, dz / sz, ż, cz, dż.
    • Rotacyzmu – nieprawidłowej realizacja głoski „r”
    • Nieprawidłowej realizacji pozostałych głosek języka polskiego
    • Mowy bezdźwięcznej
    • Nosowania
  • Terapia opóźnionego rozwoju mowy
  • Terapia zaburzeń mowy i komunikacji

Elektrostymulacja

Zabiegi elektrostymulacji wykonywane są w Gabinecie logopedycznym Głoska za pomocą aparatu ECOSTIM54 TENS/EMS 

Elektrostymulacja jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Podczas zabiegu u pacjenta może wystąpić mrowienie na skórze, wibracja mięśni wokół elektrody lub nie występują żadne odczucia. 

Zabiegi elektrostymulacji powodują ze terapia logopedyczna przebiega szybciej i jest bardziej efektywna. Należy jednak pamiętać, że elektrostymulacja w żaden sposób nie zastępuje terapii logopedycznej, jest tylko metodą wspomagającą. Bardzo ważne jest, aby równolegle z przebiegiem sesji elektrostymulacji, rodzice intensywnie wykonywali ćwiczenia narządów artykulacyjnych dziecka wg. wskazań logopedycznych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o elektrostymulacji, zajrzyj w zakładkę aktualności 🙂 

Wizyta kwalifikująca do zabiegów elektrostymulacji (jednorazowa)

Obejmuje osoby dorosłe oraz dzieci, które nie są stałymi pacjentami Gabinetu logopedycznego Głoska. Wizyta polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą dorosłą lub rodzicem dziecka (z mamą) i odpowiedzeniu na ważne pytania dające informacje, czy zabiegi elektrostymulacji mogą zostać wykonane, czy jednak są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegów. Dodatkowo podczas wizyty kwalifikującej przeprowadzane jest podstawowe badanie logopedyczne, dające specjaliście informacje jaki rodzaj zabiegu dostosować indywidualnie do pacjenta.

Kinesiotaping

Kinesiotaping jest narzędziem stosowanym zarówno w terapii dzieci, jak i dorosłych, u których występują zaburzenia motoryczne w obrębie jamy ustnej, ale również zaburzenia w innych partiach ciała takich jak, np. przepona, barki, plecy, łopatki itd.

Na czym polega Taping?

Taping polega na wykorzystaniu specjalistycznych plastrów, ich właściwego napięcia oraz odpowiednich technik aplikacji, które dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

W zależności od miejsca i sposobu aplikacji możemy wpływać na wiele funkcji pełniących ważną rolę w ludzkim organizmie. Dzięki Elastycznemu terapeutycznemu Tapingowi możliwe staje się między innymi zmniejszenie bądź zwiększenie napięcia mięśniowego co sprawia, że zostają przywrócone prawidłowe (fizjologiczne) czynności motoryczne takie jak np.: oddychanie nosem, prawidłowa pozycja spoczynkowa języka, dojrzałe połykanie z językiem znajdującym się na górnych dziąsłach i podniebieniu twardym.

Elastyczny Terapeutyczny Taping Logopedyczny ma szerokie zastosowanie w terapii wielu zaburzeń mowy oraz daje możliwość dodatkowego wsparcia oraz wzmocnienia efektów terapeutycznych. Należy jednak pamiętać, że nie jest on substytutem terapii logopedycznej, lecz jej uzupełnieniem, co oznacza, że terapia logopedyczna nie powinna ograniczać się wyłącznie do aplikacji plastrów.  

Poproś o konsultację

Nie ma sprawy bardziej kluczowej dla każdego rodzica niż zdrowie i dobre samopoczucie dziecka, dlatego regularne badania kontrolne są naprawdę ważne. Zarezerwuj wizytę teraz za pomocą tego prostego formularza!